עובדי אקשרטיין פתחו בשביתה מיידית לאור ההתנכלויות הקשות של ההנהלה

Monday 11 כJan, 2010

החל מבוקר יום שני ה-11.1.10 העובדים חוסמים את השער ולא מאפשרים למשאיות להיכנס להוציא סחורה. השביתה החלה לאחר שבין היתר, בליל יום ראשון, ה-10.1.10, היה ניסיון להעביר שני קווי ייצור של המפעל לקבלן. בנוסף זומנו עוד שני עובדים בכתב לשימוע לפני פיטורים כחלק מהניסיון להיפטר מעובדים הקשורים למאבק להכרה בועד הנבחר. נראה כי המסע הציבורי למען העובדים שהגיע לשיאו בשבועות האחרונים, גורם להנהלה לאבד את העשתונות.

יו”ר הועד, בנצי צנגאוקר: “ההנהלה מנסה לעשות מחטף לפני החלטת בית המשפט, להפחיד עובדים ולהחליש את הועד. אבל אחרי 20 שנה של עבודה במפעל – אין לנו מה להפסיד”

לפני כשבוע, התקיים דיון בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות בדבר התארגנות עובדי אקרשטיין – ירוחם. ח”כ רבים הגיעו לוועדה, ביניהם: חיים כץ, אילן גילאון ודב חנין, ונזפו בהנהלה על שהיא מונעת מעובדי המפעל להתאגד.

בסוף השבוע האחרון, שודרה כתבת תחקיר בעובדה שחשפה את המחדלים הבטיחותיים הקשים הקיימים במפעל (התחקיר מופיע בפוסט מה-9.1.10).

העובדים המבוצרים במפעל זוכים לסולידריות ותמיכה מדהימה. כאקט של סולידאריות אמיתית בין עובדים מן השורה הגיעו לתמוך חברי וועד ממפעלים באזור המאוגדים בהסתדרות, בין השאר הגיעו יו”ר ועד “אגיס”, שאומר כי הוא ראש ועד של היחידה בירוחם למרות שלחברת התרופות מפעל נוסף בארץ ואפילו בקרבה פיזית. הגיע גם בבר מלול, יו”ר ועד “פניציה”. שניהם הדגישו שהתנאים באקרשטיין הם בלתי נסבלים והעובדים היו צריכים לעשות פעולה מזמן.

 לחתימה על עצומה ”אזרחים למען עובדי מפעל אקרשטיין בירוחם”, לחצו כאן

לעזרה ופרטים נוספים:

אסף בונדי: 050-4983943

ליאת יקיר: 054-3311750

אפשרות התגובות סגורה.